Zawody o mistrzostwo koła Braniewo dobiegły końca - 2017.04.09

Zapisy zawodników do godziny 6.00, a czas na przygotowanie do godziny 7.50. Wędkowanie od godziny 8.00 do godziny 11.00. Zawody liczone do Grand Prix. Ustalono, że wyłonione zostaną 3 kategorię:
1.  Seniorzy– powyżej 23 lat
2.  Weterani
3. Juniorzy– do lat 18
4.  Kobiety
Mistrzem koła Braniewo 2017 został kolega Piotr Jankiewicz (ok 4300 pkt), V-ce mistrzem Krzysztof Dzięgielewski (3840 pkt), a 2 V-ce Mistrzem Paweł Makarewicz (ok 3300 pkt). Praktycznie nasz team sklasyfikował się identycznie jak w poprzednim roku czyli 2 i 3 miejsce zawodów.
W kategorii Kobiety mistrzem koła została koleżanka Halina Rutkowska
W kategorii junior mistrzem koła został kolega Karol Jaworski
W kategorii weteran mistrzem został kolega Zdzisław Toruński  
 
Nadmienię, że poziom zawodów był bardzo wyrównany, gdyż z każdego miejsca można było uzyskać dobry wynik. Jeśli chodzi o kanał to jest to chyba najbardziej równa woda w okolicach. Nie bez powodu na tym kanale rozgrywane są zawody kołowe jak i okręgowe. Metody połowu były przeróżne, począwszy od tyczek po baty, bolonki czy odległościówki.
 
Pogoda dopisała, może nie było słonecznie, lecz bez niespodzianek typu burze czy zawieje. Nawet deszcz odczekał do końca zawodów i po rozdaniu nagród zaczął kropić.
W tym roku zarząd koła podjął decyzję, że ukleja nie liczy się również na mistrzostwach koła. W związku z powyższym ukleja nie liczyła się do wyników. Wydaje mi się, że łowiąc ukleje nie dało by zwycięstwa.
 
W tym roku kanał obdarzył zawodników rybami w postaci niewielkich płoci i krąpi, a przyłowem w postaci bonusów były piękne okazy płoci.
Uciąg wody wahał się w granicach 10 gram, także był to niezły sprawdzian dla zawodników.
 
Paweł wędkował na baty i odległościówkę metodą bolońską. Krzysiek odławiał ryby wyłącznie na zestaw skrócony.
Mieszanki jakie zastosowaliśmy to:
6 kg gliny rzecznej
1,0-1,5 kg spożywki
 
Pozdrawiamy PR 
 
 
 

Naprawy/modyfikacje

Wymiana uchwytów

Łowiska

Rzeka Pasłęka(dolny bieg)

Wyprawy

© Rybomaniacy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation